Faculty.ro - acces liber la cunoastere - carti, cursuri, seminarii & student fun
Profesorii lugojeni se specializeaza la Szeged


In perioada 17 - 21 decembrie, timp de o saptamana, opt ingineri si profesori de la Colegiul Tehnic "Valeriu Braniste" din Lugoj se afla la liceul partener Szegedi Műszaki és Környezetvédelmi Középiskola és Szakképző Iskola din Szeged (Ungaria) pentru o activitate comuna in cadrul proiectului transfrontalier Calitate si complementaritate in cadrul Invatamantului professional si tehnic transfrontalier.
Activitatea a debutat in cursul zilei de luni la Camera de Comert si Industrie a Regiunii Csongrad din Szeged cu o prezentare a rezultatelor proiectului pana in prezent, fiind invitati reprezentanti ai autorizatilor regionale si locale din Ungaria, ai firmelor partenere, elevii si profesorii implicati in proiect. [...]

Categoria: Stiri educatie

Cuvinte cheie:

Adaugat in: Dec 20, 2012

Vizualizari: 401

Articole similare
Cele mai vizualizate articole din categorie
Scop

Scopul acestui portal este de a oferi gratuit cititorilor literatura stiintifica de calitate. Materiale libere de circulatie: carti, articole, studii de specialitate sunt oferite de catre cadrele didactice din invatamantul superior si preuniveristar, cercetatorii atestati.

Cauta

cuvant:

Contact Us

Loading...