Faculty.ro - acces liber la cunoastere - carti, cursuri, seminarii & student fun
Ministerul Educației a publicat o lista deschisa cu olimpicii care vor lua burse de merit


Ministerul Educației a publicat pe site o lista cu 114 elevi care in 2015 au obținut medalii și premii la diverse olimpiade și care vor beneficia de bursa de merit olimpic internațional. Lista ramane deschisa, intrucat pana la finalul anului mai sunt programate olimpiade internaționale.
Conform unui ordin al ministrului Educației, de la 1 iulie 2015, noile cuantumuri ale bursei de merit olimpic internațional sunt: medalia de aur sau premiul I - 1.050 lei; medalia de argint sau premiul al II-lea - 788 lei; medalia de bronz sau premiul al III-lea - 525 lei. Bursele sunt acordate in funcție de nivelul salariului de baza minim brut pe țara garantat in plata. [...]

Categoria: Stiri educatie

Cuvinte cheie:

Adaugat in: Aug 6, 2015

Vizualizari: 333

Articole similare
Cele mai vizualizate articole din categorie
Scop

Scopul acestui portal este de a oferi gratuit cititorilor literatura stiintifica de calitate. Materiale libere de circulatie: carti, articole, studii de specialitate sunt oferite de catre cadrele didactice din invatamantul superior si preuniveristar, cercetatorii atestati.

Cauta

cuvant:

Contact Us

Loading...